LISTOPAD U ZNAKU PROJEKTNOG DANA

Autor: Zvonimir Imgrund, 14. 10. 2015.

Dok su mnogi spajali 9. listopad u produženi vikend, učenici i djelatnici SŠ Delnice petak su proveli i više nego radno. Naime, u sklopu projektnog dana sva usjmerenja krenula su put Zagreba te posjetila brojna događanja i manifestacije. Tako su učenici strojarskih zanimanja u pratnji prof. Lidije Smokvina i Mladena Gecana posjetili Tehnički muzej, učenici ekonomskih usmjerenja u pratnji svojih profesora Krešimira Ožbolta, Slađane Srkoč i Vlaste Burić razgledali su, u skladu s profecijom, numizmatičku zbirku u Arheološkom muzeju te potom razgledali Muzej pošte i telekomunikacija dok
su gimnazijalci-njih osam odjeljenja-nazočili brojnim edukativnim
sadržajima. Tako su učenici prvih i drugih razreda s profesoricama Valerijom Brelih, Tanjom Stipeč, Brankom Mihajlović, Jasminkom Lisac i Davorom Pleše na Markovu trgu posjetili najvišu državnu instituciju - Sabor. Učenici 3. i 4. razreda u pratnji profesorica Mirne Bogić, Vlatke Mance i Vlaste Baštijan razgledali su i odslušali edukativno-interaktivno predavanje u Memorijalnom stanu Marije Jurić Zagorke na Dolcu. Svi gimnazijski odjeli stekli su uvid u originalnost nagrađivanog Muzeja prekinutih veza koji je hrvatski brand i na inovativan i zanimljiv način dijeli muzejsku zbirku sjećanja i predmeta povezanih uz prekid. Potom je uslijedio obilazak Botaničkog vrta i na kraju posjet izložbi Leonarda da Vincija gdje su izložene replike najpoznatijih izuma, slika, crteža, pa čak i modnih rješenja čuvenog renesansnog genija. Projektni dan jedan je od mehanizama na putu ostvarenja glavnog projekta škole U školu s osmjehom čiji je inicijator sam ravnatelj. Ovakvim načinom rada konkretiziraju se apstraktni ciljevi i provodi međupredmetna suradnja i izvanučionička nastava, a istovremeno učenici obogaćuju svoje znanje i svjetonazor iz brojnih predmeta kao što su umjetnost, povijest, materinji jezik, fizika, biologija, kemija, geografija, građanski odgoj i sl.