Otišli u svijet, raširili krila

Autor: Koraljka Renier Valinčić, 30. 6. 2017.

Još jedna generacija maturanata zauvijek je napustila svoju matičnu školu i završila srednjoškolsko obrazovanje. Na prigodnom oproštaju u Radničkom domu u Delnicama nakon pozdravnih riječi ravnateljice Slađane Srkoč, maturante je pozdravio i gradonačelnik Delnica gospodin Ivica Knežević koji je tom prigodom pročitao svoj literarni uradak. Nakon rezimea školskih aktivnosti i postignuća s kojima su nas upoznale prof. Tanja Stipeč i voditeljica Karolina Ćuro, razrednici maturanata redom su se oprostili od svojih učenika uz nekoliko dirljivih i emocionalnih rečenica. Maturante opće gimnazije pozdravila je razrednica Ljiljanka Abramović Muhvić poželjvši brz oporavak Borutu Plešeu koji je u bolnici, matematičare je ispratila Vlasta Baštijan, ekonomiste Tomislava Brajdić, a trogodišnja usmjerenja bravare, stolare i mehaničare Lidija Smokvina. Program su obogatile i vokalna skupina SŠ Delnice te duo Rok Stipaničić i Marta Kaloper. Srednjoškolci su i ovu školsku godinu učinili bogatom, raznolikom i trofejnom-od državnih, županijskih i školskih razina, provedbom interesantnih i kreativnih projekata, humanitarnim radom, terenskom nastavom, sportskim dostignućima, a ponajprije osobnim uspjehom. Želimo i nadamo se da će i rezultati državne mature isto tako izmamiti osmijeh na lice. Ovaj je korak kraj jednog razdoblja, ali i početak novih izazova, pobjeda, iskustava i….što god bilo i gdje god bili, želimo im puno sreće. Sigurni smo da će uvijek pamtiti ovo razdoblje života koje ih, kako je naglasio gradonačelnik Knežević, itekako oblikuje kao ljude.

« Prosinac 2017 »