Obilježen mjesec zaljubljenih

Autor: Koraljka Renier Valinčić, 24. 2. 2017.

Ne daj da nam ljubav bude navika stihovi su kojim je i ove godine obilježen mjesec zaljubljenih te nastavljena međuinstitucionalna suradnja dviju ustanova: Narodne knjižnice i čitaonice Delnice te Srednje škole Delnice. Naime, drugu godinu zaredom, u mjesecu zaljubljenih, uz i oko Valentinova, Gradska knjižnica i čitaonica Delnice domaćin je srednjoškolcima koji slave ljubav stihovima i glazbom. Učenici trećih razreda opće i prirodoslovno-matematičke gimnazije čitali su i pjevali o ljubavi, a djelatnice knjižnice pročitale su ljubavna pisma poznatih književnika iz srednjoškolskog programa kao što su Zola i Balzac. Uz klasike poput Byrona, Jure Kaštelana mogli su se čuti zvuci Parnog valjka, Toše Proeskog, Detoura i sl. Uz ravnateljicu Narodne knjižnice i čitaonice Indiru Rački Joskić koja je zaželjela nazočnima dobrodošlicu, sudjelovale su i djelatnice Ivana Pleše, Olgica Glad Klepac i Ivana Ćurić , dok su boje Srednje škole interdisciplinarno zastupali  nastavnici Branka Mihajlović, prof. matematike i informatike te Mirna Bogić, prof. biologije-STEM predmeti, Tanja Stipeč, prof. njemačkog i engleskog jezika, Davor Pleše,prof. engleskog jezika-strani jezici, Jasminka Lisac, prof.hrvatskoga jezika – materinji jezik te Slađana Srkoč, prof. ekonomije i v.d. ravnateljica SŠ Delnice. Jedan sasvim drugačiji sat poezije svojom svirkom i pjesmom obogatili su duet Agata Paponja i Goran Orešković te učenice 3.a i 3.b uz glazbenu pratnju Frana Grenka i profesora Davora Plešea na gitarama. Uspješna suradnja ustanova najava je novih susreta i projekata što će se realizirati do kraja godine s naglaskom na međugeneracijskoj suradnji i edukaciji učenika.