Europski tjedan sporta

Autor: Koraljka Renier Valinčić, 29. 9. 2017.

Učenici i djelatnici Srednje škole Delnice obilježili su 29. rujna  Europski tjedan sporta (23.-30.9.) raznovrsnim sportskim aktivnostima. Vodeći se izrekom Važno je učestvovati svatko je pronašao nešto za sebe. Dok su neki igrali mali nogomet, stolni tenis, košarku ili badminton, drugi su odradili aerobni trening na Japlenškom vrhu u pratnji profesora Borisa Levara.

Ne velikom teniskom terenu veliki broj zainteresiranih okušao se u badgmintonu koji je vodila prof. Adrijana Radošević. Iako u teškim uvjetima zbog vjetra uspješno su se odvijale utakmice iz badgmintona i odbojke, a posebice je ženski dio populacije bio zainteresiran za taj relativno novi sport u našoj školi. Da je takvo druženje uistinu in, moglo se zaključiti iz činjenice da su pojedini entuzijasti ostali ne teniskom terenu i nakon završetka nastave poput profesorice Adrijane Radošević, Branke Mihajlović i Mirne Bogić te učenica Marte Kaloper i Dore Dukić.

U školskom holu na dva stola igrao se stolni tenis za koji je bila zadužena profesorica Jasminka Lisac. Kombinacije parova, pojedinačni mečevi, kombinacije profesor-učenik i profesorica učenik te profesor – profesor privukle su ponajviše maturantice te učenike prvih razreda. Svi su se učenici bez obzira na stupanj uvježbanosti u fair play ozračju okušali za stolom, a i profesori su pokazali zavidno stolnotenisko umijeće. Pa tako ističemo vještine prof. Koraljke Renier Valinčić, prof. Tanje Stipeč, prof. Davora Plešea, prof. Mladena Gecana, prof. Miroslava Grgura, prof. Hrvoja Musinova i prof. Jasminku Lisac. I ovdje je dio sportaša „prekovremeno“ odradio svoju smjenu. Iako turnir nije bio natjecateljski, možemo i učenicima i profesorima čestitati na entuzijazmu i umijeću.

Za mali nogomet bio je zadužen prof. Marin Mikloška. Rezultati slijede.

(#BeActive) jer sport je namijenjen svima bez obzira na dob, podrijetlo ili tjelesnu pripremljenost.