Humanitarna akcija Šapica uspješno završena

Autor: Koraljka Renier Valinčić, 21. 12. 2017.

Nakon prošlotjedne humanitarne akcije prikupljanja hrane i ostalih potrepština za napuštene pse u Azilu Lič koja je naišla na izniman odaziv učenika, profesora, djelatnika i roditelja, predstavnici Škole dostavili su prikupljene donacije djelatnicama skloništa. Samo sklonište je objekt u kojem se smještaju i zbrinjavaju napuštene i izgubljene životinje, gdje im se osigurava potrebna pomoć, primaju prijave o napuštenim i izgubljenim životinjama, životinjama osigurava veterinarsko-zdravstvenu zaštitu, ima za cilj tražiti vlasnike napuštenih i izgubljenih životinja ili ih nastojati udomiti, ima ulogu razvijati svijest javnosti, a posebno mladih, o zaštiti životinja, mora osigurati optimalne mikroklimatske i zoohigijenske uvijete za smještaj životinja, osigurava zaštitu životinja od djelovanja nepovoljnih klimatskih utjecaja. Naše vrijedne volonterke Ema Bukovac, Patricija Petrović, Marta Kaloper, učenice 3. r., maturantica Dora Dukić te Viktorija i Petra, učenice drugog razreda u pratnji profesorica Valerije Brelih, Koraljke Renier Valinčić, Adrijane Radošević i Jasminke Lisac družile su se s djelatnicama skloništa – voditeljicom  dr. Milkom Mijanović te Tamarom i Ivanom, bivšom učenicom naše škole. Upoznale su se s radom skloništa, obišle boksove u kojima je smješteno 85 pasa koje su vlasnici napustili te čekaju odgovornog vlasnika koji će brinuti za njih. Sklonište u Liču niti jednog napuštenog psa nije eutaniziralo, nego im pruža odgovarajuću skrb, a poruka koju šalju, posebice mladima, pas nije „poklon za pod bor“ i uz njega dolazi obveza i odgovornost, ali i doživotni prijatelj koji pruža bezuvjetnu ljubav. Zahvaljujemo svima koji su se odazvali akciji i pružili priliku Šapici. Vjerujemo da će biti još prilika za druženje!

« Srpanj 2018 »