EUROPA U ŠKOLI

Autor: Koraljka Renier Valinčić, 23. 3. 2018.

Kao i svake godine Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska organizirali su po 24. puta Natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske. Međunarodni odbor Europe u školi donio je odluku da se ovogodišnje natjecanje održi pod naslovom:

RAZMISLI – ŠTO ČINI EUROPU?-2018. Europska godina kulturne baštine

Hrvatski nacionalni odbor Natjecanja Europa u školi razradio je teme za nacionalno natjecanje po izričajima i dobnim skupinama.

Srednja škola Delnice prijavila se na ovaj natječaj za glazbeni izričaj  sa glazbenom radionicom i pjesmom RAZLIČITI LJUDI . Tema za glazbeni izričaj bila je Različitost nas povezuje  i  čini još boljima . U glazbenoj radionici sudjelovale su učenice 2. razreda : Lorena Pukec, Eni Beljan, Valentina Pušelja, Veronika Pušelja, Patricija Aldin, Lana Somborac, Ema Kanjer i Ema Tomašić. Na gitari ih je pratio učenik  1. razreda Nikola Mance. Mentorica ove glazbene radionice bila je prof. Sanja Petrušanec Pečar. Članovi prosudbenog povjerenstva PGŽ za glazbeni  izričaj bili su : Gea Srdoč, Gordan Glavan i Davide Gugić. Među odabranim radovima u dobnoj skupini od 1. - 4. razreda SŠ nagrađena je naša pjesma Različiti ljudi.

Svečana dodjela diploma, priznanja i zahvalnica bila je upriličena u četvrtak, 15. ožujka 2018. godine u 12 sati, pri OŠ-SE "San Nicolò" u Rijeci, Mirka Čurbega 18., gdje su se naše učenice predstavile svojom pjesmom Različiti ljudi. Njihov nastup bio je popraćen velikim pljeskom na ponos njihovoj mentorici i SŠ Delnice.

Među svim nagrađenim radovima u  PGŽ i  rad naše glazbene radionice bit će upućen u Zagreb na državno natjecanje.

SRETNO !!!

EUROPA U ŠKOLI 2018.

GLAZBENA RADIONICA

2.razred Opće gimnazije

RAZLIČITI LJUDI

1.

Tisuću ljudi

Tisuću  snova

Tisuću misli

Vezati će nas.

Bolji smo od jučer

Bolji smo od danas

Bolji od sutra

Postat ćemo mi.

Ali samo jedna jaka želja vezati će nas

Vjerujmo u sebe, u ljubav i u spas.

2.

Koliko vjera

Koliko nada

Koliko boja