Poluzavršnica natjecanja Ponos domovine

Autor: Koraljka Renier Valinčić, 26. 3. 2018.

Srednja škola Delnice bila je domaćin poluzavršnog natjecanja „Ponos domovine“. Osim u Delnicama, natjecanja su održana u Vukovaru, Sesvetama, Varaždinu, Širokom Brijegu i Splitu. Dvije najuspješnije ekipe sa svakog poluzavršnog natjecanja te dvije iz BIH sudjelovat će krajem travnja na trodnevnom završnom natjecanju u Zagrebu.

U poluzavršnici održanoj u Delnicama 17. ožujka 2018.g. sudjelovalo je ukupno 6 ekipa. Osim ekipa domaćina sudjelovali su učenici Srednje škole Gospić, Srednje škole Andrije Mohorovičića iz Rijeke i Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir Krk. Učenici su sudjelovali u provjeri znanja iz Domovinskog rata, poznavanju hrvatske povijesti, geografije, znanosti, kulture, sporta, religije, ekologije i ostalih pozitivnih društvenih vrijednosti. Projekt je usmjeren jačanju domoljublja i pozitivnih vrijednosti u srednjoškolskoj populaciji. Osim u znanju učenici su iskazali svoje vještine u bacanju medicinke u dalj, bacanju košarkaške lopte na koš, skakanju u dalj s mjesta, trčanju na 20 metara, te pikadu.

Naše ekipe osvojile su 1. i 2. mjesto i time se plasirale na državnu razinu natjecanja.

1.mjesto osvojila je ekipa SŠD u sastavu Fran Grenko, Mihael Petranović i Marko Ivošević (učenici 4.b razreda).

2.mjesto osvojila je također ekipa SŠD u sastavu Alan Beljan (4.b), Dora Jakupak i Petra Kalčić (učenice 4.a razreda).

U svečanom programu učenike i njihove mentore pozdravio je predstavnik udruge Ponos domovine Žarko Delač, gradonačelnik Grada Delnica Ivica Knežević te ravnateljica Škole Slađana Srkoč.

Čestitamo svim učenicima i mentorima koji su ih pripremali, profesoru Hrvoju Musinovu i profesoru Borisu Levaru, a ekipama želimo puno sreće na finalnom natjecanju!