Novi krug volontiranja u azilu u Liču

Autor: Davor Pleše, 31. 5. 2019.

#azil #velikitim4 #puta2

Čim se vrijeme mrvicu popravilo, vrijedni volonteri pohrlili su svojim četveronožnim prijateljima. Ovaj put volontiranje je bilo u znaku trostrukog double. Dva tima, dvije profesorice i dvije ture šetnje. Luka Brozović, Marko Skender i Jakov Jakovac iz 3.b te Leona Despot, Katja Skender i Mia Rački iz 1.e u pratnji profesorica Bojane Kovačević i Ive Kezele, unatoč prohladnom i tmurnom danu, uživali su u druženju i ponekim nepodopštinama psećih dlakavaca. Kako je bilo u azilu, vrlo toplo i emotivno iskazao je Marko: "Za mene je ovo bio prvi put da sam otišao u azil kao i prvi put da sam odlučio negdje volontirati. Moram priznati da me iznenadilo koliko puno napuštenih psića se nalazi tamo. Svatko od nas je dobio jednog psića za šetnju te smo svi zajedno s profesoricom Kovačević i profesoricom Kezele proveli neko vrijeme igrajući se s njima. Za mene je ovo bilo vrlo lijepo iskustvo jer sam se ja dobro osjećao pomažući, a još bolje se osjećam sada kada znam da je i svakom od tih pasa pružena pažnja koju oni vjerojatno itekako cijene. Također me jako iznenadio odnos teta koje se brinu da psići imaju što bolji život te svoj posao rade s puno ljubavi". Upravo tako!

#azil #tim5 #napokonsunce

Napokon je sunce obasjalo goransko zelenilo i tim 5 izašao je na teren uz manje organizacijske teškoće koje su riješene zahvaljujući našoj Meliti. Stopama tima 4 odrađene su dvije šetnje – bez povodca prema ekonomiji i s povodcem na Potkoš. Tamara je timu dodijelila 6 čupavaca prepunih energije i želje za kupancijom, a za drugu turu Ivana je dovela Doru, Mandi, Hulka, Hitu i Lolitu te dva mlada momčića koji već sutra putuju u Njemačku. Mia Jurković, Hana Karalić i Ema Salopek iz 1.b i Melani Mihel, Anamarija Milekić i Hana Briški iz 2.e u pratnji profesorica Sanje Kaloper i Jasminke Lisac družile su se sa zaigranim društvancem koje je njuškalo, trčkaralo, uživalo na suncu i uz vodu. Od 6 malih štenaca za udomljavanje je ostala vrlo mirna i umiljata crna kujica. Feedback – Melani: "Umorna sam k'o pas!"

« Ožujak 2024 »