> O školi  > Kućni red
Kućni red

Na temelju članka 58. stavka 2. i 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovno i srednjoj školi ("Narodne novine" broj 87/08.), te članka 157. Statuta Srednje škole Delnice, Školski odbor je u suradnji s Nastavničkim vijećem, Vijećem učenika i Vijećem roditelja na sjednici održanoj dana 11. veljače 2009. godine donio Pravilnik o kućnom redu.

Opće odredbe:

Pravilnikom o kućnom redu uređuje se način ostvarivanja djelatnosti škole, odnosno pružanja usluga korisnicima; prava i dužnosti učenika, nastavnika i ostalih djelatnika te njihova odgovornost, održavanje reda i čistoće u cjelokupnom prostoru i opremi škole; mjere sigurnosti i zaštite od svih opasnosti i ugroza učenika, djelatnika, imovine škole i dr.

Pravilnikom o kućnom redu utvrđuje se način upoznavanja djelatnika i učenika o odredbama Pravilnika o kućnom redu, te načini provedbe odgojno - obrazovnih aktivnosti u provođenju odredaba Pravilnika o kućnom redu.

Odredbe Pravilnika o kućnom redu se odgovarajuće primjenjuju i na ponašanje učenika i djelatnika škole kada oni izvršavaju dijelove Godišnjeg plana i programa kod subjekata izvan škole (poduzeća, ustanove kulture i dr.)

Odredbe Pravilnika o kućnom redu u Srednjoj školi Delnice provode se u svim prostorima sukladno Zakonu, propisima donesenim na osnovi Zakona, Statutu škole i odredbama kućnog reda.

U Pravilniku o kućnom redu nalaze se i :

• Pravila i obveze ponašanja u Srednjoj školi, unutarnjem i vanjskom prostoru,
  • Pravila međusobnih odnosa učenika,
  • Pravila međusobnih odnosa učenika i radnika,
  • Radno vrijeme,
  • Pravila sigurnosti i zaštite od socijalno neprihvatljivih oblika ponašanja, diskriminacije, neprijateljstva i nasilja,
  • Načini postupanja prema imovini,
  • Prijelazne i završne odredbe.

« Listopad 2019 »